240_f_94018806_g0uckagihls6g541xwinymd6ycceqy8w

Restart

Czasami czujemy, że życie nas przerasta, że za chwilę zwariujemy.
Dobrze jest wtedy zrobić reset. Skasować aplikacje, których już nie używamy, opróżnić kosz, odświeżyć ekran. Od nas zależy czy będzie to reset miękki, czy twardy.

Restart to autorski program bez programu. To spotkania, których twórcami jesteśmy my, odpowiedź na potrzeby, z którymi przychodzą uczestnicy.
Będzie więc ruch i bezruch, taniec i zatrzymanie, chaos i porządek.
Medytacje prowadzone i ćwiczenia.
Transformacja i relaks pojawią się same.

Głównym celem Restartu jest wyciszenie umysłu. Gdy umysł nie przeszkadza swoim ciągłym omawianiem spraw i marudzeniem, możemy korzystać z mądrości, która jest w nas.
Odpowiedzi na pytania pojawiają się same, znajdujemy rozwiązania tematów, wydawałoby się nierozwiązywalnych.

Kolejnym celem Restartu jest zabawa, znalezienie ścieżki dostępu do szalonego, twórczego dziecka w nas, które nie przejmuje się tym co o nim myślą inni. Dziecko jest w każdym, często zapomniane i uwięzione między “wypada” a “nie wypada”.
Na naszych zajęciach będzie jak w życiu, czasem wesoło, czasem smutno, refleksyjnie lub szaleńczo tfurczo!

Zapraszam do Restartu!
W każdej chwili można zacząć od nowa.


Zajęcia prowadzi: Dorota Matuszewska

zen business concept - peaceful entrepreneur practicing yoga at the office, sitting crossed legs, seeking for inspiration in working on his budget

Ananda Mandala

„Ananda” to radość, błogostan. „Mandala” to krąg. Nasza medytacja jest więc radością w kręgu.
To pochodząca z Indii, pełna mocy, podnosząca kundalini, medytacja oddechowa na czakrach. Kundalini to energia tworzenia. W indyjskiej tradycji określa się w ten sposób żeński aspekt Boga, Śakti. Im większa jest świadomość człowieka, tym bardziej aktywne i otwarte są jego czakry. To z kolei powoduje większą łatwość z jaką przepływa przez nie energia kundalini. Większy przepływ kundalini wpływa znów na podniesienie świadomości, i tak koło wzajemnych oddziaływań nigdy się nie kończy.

Są trzy główne rzeczy, które wpływają na siebie nawzajem – umysł, kundalini i oddech. Czy możesz kontrolować kundalini? Raczej nie. Podobnie jest z umysłem. To na co masz bezpośredni, świadomy wpływ, to oddech. Oddychając w określony sposób, uruchamiasz energię, która przepływa przez Ciebie. Co wtedy się dzieje jest zagadką, niespodzianką, i za każdym razem może być innym doświadczeniem. Wielu ludzi po Anandzie Mandali mówi o uczuciu głębokiego spokoju, a jednocześnie większej energii. Dobrze jest nie jeść na 2 godziny przed medytacją.


Zajęcia prowadzi: Dorota Matuszewska

Web

Chakra Dhyana

Chakra Dhyana jest starożytną, pochodzącą z Indii, medytacją praktykowaną w celu przebudzenia energii kundalini. W tej medytacji śpiewamy po kolei dźwięki  czakr, zaczynając od czakry podstawy. Wibracja dźwięków poszczególnych czakr synchronizuje je i pobudza. Czakry to energetyczne miejsca w ciele, w których krzyżuje się wiele kanałów energetycznych (nadi) i gromadzi się energia (prana). Każda czakra ma swoje funkcje i zadania, odpowiada za inne aspekty naszego życia. Gdy wszystkie czakry są w harmonii, a energia przepływa przez nie swobodnie, odczuwasz to pozytywnie w codziennym życiu.

Regularnie praktykowana Chakra Dhyana uaktywnia i oczyszcza czakry, co skutkuje zmianami w świadomości oraz postrzeganiu rzeczywistości.


Zajęcia prowadzi: Dorota Matuszewsla

Dandelion with seeds blowing away in the wind across a clear blue sky

Sesje oddechowe (rebirthing)

Metody oddechowe stosowane były we wszystkich kulturach już w czasach prehistorycznych! Obecnie na świecie jest wiele szkół, uczących różnych technik oddechowych. Rebirthing, czyli praca z oddechem połączonym, swój obecny, zachodni kształt, zawdzięcza Leonardowi Orr.

Każdy z nas umie oddychać naturalnie, tak jak to robi małe dziecko lub zwierzę, ale większość z nas zapomniała o tej umiejętności choć wiemy, że oddychanie jest ważne. Oddychając w pewien określony sposób tworzymy falę energii, która przechodząc przez nas ma efekt uzdrawiający – na poziomie fizjologicznym, emocjonalnym, duchowym. Mogą pojawiać się przy tym różne emocje, ale jest to „efekt uboczny”. Nieważne co przychodzi, ważne jest jak to przyjmujesz.

Doświadczając oddechu połączonego, uwalniamy się od władzy umysłu, jesteśmy zrelaksowani, i w tym stanie możemy dać sobie opiekę, zmieniać wzorce na takie, które nam służą.

Na sali są krzesła, karimaty, koce i poduszki medytacyjne. Weź proszę ze sobą coś do picia, zmienne obuwie lub skarpety, wybierz wygodny strój.


Zajęcia prowadzą: Agnieszka Burzyńska, Dorota Matuszewska

20988477_337989313313959_4432456472823020994_o

Przygoda z Cieniem, czyli jak wytrzymać z tłumem w sobie…

O co chodzi z tymi cieniami? Wytłumaczę na własnym przykładzie:

Przez wiele lat nieprzytulone, bezdomne kawałki mnie błąkały się po całym świecie i wciąż miały nadzieję, że dam im choć odrobinę uwagi. Tymczasem ja chciałam je spalić, wywalić, podeptać. I to jest wersja dla katechetek i małych dzieci, bo to co naprawdę chciałam z nimi zrobić…

Praca z osobowościami na Uniwersytecie Jedności w Indiach w 2008 r. zainspirowała mnie do stworzenia Przygody z cieniem. Zabawy (no, nie zawsze było zabawnie) z cieniem przeniosły mnie w miejsce, w którym teraz jestem. I jest mi dobrze, nawet coraz lepiej ze sobą samą.

Te porzucone kiedyś kawałki są częścią Ciebie. I po coś są. Mają swoje przeznaczenie, zastosowanie, prezenty. Są Tobą, chcesz, czy nie… Gdy zaczniesz je widzieć (zauważ, nie mówię o akceptacji i kochaniu, tylko na początek o zobaczeniu), zaczną z Tobą współpracować i pomagać gdy trzeba. A gdy nie trzeba, będą siedzieć cicho.

To takie proste, że aż umysł się marszczy i marudzi, że to jest możliwe. Lecz gdy zaufasz sobie, a nie rozumowi (niech w tym czasie zajmie się liczeniem do 1000), masz szansę zacząć żyć pełnią siebie.

Przygoda z Cieniem – to przede wszystkim ćwiczenie się w byciu z tym co jest. Łatwo rzec, trudniej zrobić. Dlaczego? Bo żeby to zrobić, nie należy nic robić, ha! Będziemy więc ćwiczyć się w nie działaniu.

W czasie zajęć można zamiast z własnym cieniem, pobawić się z kimś, z kim nasza relacja nie jest najlepsza. Ze świadomością, że to i tak nasz kawałek.


Zajęcia prowadzi: Dorota Matuszewska

foto2-kurs-przebudzenie-do-jednosci

Kurs „Przebudzenie do Jedności”

Udział w kursie daje niezwykłą możliwość bycia inicjowanym do dzielenia się dikszą. Kurs ten jest skierowany do każdego, kto chce udać się w wewnętrzną podróż, nauczyć się lepszego kontaktu z własnymi emocjami i poprawić jakość swojego życia.

Kurs trwa 2 dni, podczas których:

 • doświadczysz dikszy oraz transformującego oddechu w czasie medytacji Ananda Mandala
 • usłyszysz nauki, które pochodzą z Uniwersytetu Jedności, bardzo proste, lecz czasem stawiające nasz poukładany system wartości na głowie, m.in. dowiesz się dlaczego kłamiemy, co to jest wewnętrzna integralność, dlaczego nie można zrozumieć drugiej osoby
 • będzie czas na taniec i śmiech
 • zostaniesz inicjowany na Diksza Giwera, czyli osobę przekazującą Energię Jedności

Zajęcia prowadzą: Dorota Matuszewska, Aleksandra Barańska

b62418d5-ec0d-4bd8-a127-8abea087eb9c

Soul Sync

Soul Sync jest czymś daleko więcej niż medytacją. Praktykowana codziennie,

najlepiej zaraz po przebudzeniu, przenosi Cię do stanu poszerzonej świadomości,

w którym intencje urzeczywistniają się, a Ty zaczynasz żyć życiem pełnym synchronizacji,

doświadczając harmonijnego przepływu. Pragnienia Twojego serca spełniają się.

Soul Sync powstała w One World Academy, która w tym roku połączyła się z Uniwersytetem

Jedności w Indiach, tworząc nową, niezwykłą jakość – O&O Academy.

Regularna praktyka Soul Sync pozwoli Ci:

 • wzrastać wewnętrznie do większego spokoju i szczęścia
 • przyciągać miłość i obfitość w życiu
 • tworzyć synchronizacje, czyli najkrócej mówiąc, korzystne zbiegi okoliczności

Mocy grupowej praktyki Soul Sync możesz doświadczyć w każdą niedzielę między 20.00 a 20.30 (nieodpłatnie).
Wtedy, w całej Europie, łączymy się poprzez aplikację zoom (trzeba ją ściągnąć na komputer lub komórkę) by razem doświadczać Soul Sync.

W tej chwili dostępne są dwa zoomy, każdy na 500 osób.
http://www.onenesseurope.org/zoom  lub https://www.zoom.us/j/110183644.
Zapraszamy serdecznie!
tu znajdziesz nagranie Soul Sync w wersji angielskiej
Soul Sync

Zajęcia prowadzi: Dorota Matuszewska

wersja polska:

Siedź prosto z rękoma opartymi na udach i dłońmi skierowanymi w górę.

Czubek kciuka dotyka czubka palca wskazującego.

 • Zacznij od obserwacji oddechu. Oddychaj powoli i bądź w pełni świadomy każdego wdechu i wydechu. Przy każdym wdechu, dotknij czubkiem kciuka czubka kolejnego palca, zaczynając od palca wskazującego. Na pierwszy oddech dotknij czubki kciuka i palca wskazującego obu rąk. Na drugi oddech – kciuk i palec środkowy, itd. W ten sposób weźmiesz 8 kompletnych oddechów. Jeśli podczas któregokolwiek oddechu Twój umysł wędruje, cały czas dotykaj palców i wracaj uwagą do oddechu.
 • Weź głęboki wdech, a gdy wydychasz, z zamkniętymi ustami, rób bzyczący odgłos tak jak pszczoła. Twoje bzyczenie musi być wystarczająco mocne, aby stworzyło w Twojej głowie wibrację. Daj całą uwagę dźwiękowi. Za każdym razem kiedy bzyczycz, dotykasz czubków Twoich palców, tak jak w poprzednim kroku.
 • Kiedy oddychasz powoli, pojawia się bardzo naturalna pauza pomiędzy każdym wdechem i wydechem. Jest to bardzo malutka pauza. Zwróć uwagę na ten punkt gdzie kończy się wdech, a zaczyna wydech. Znowu będziesz dotykać czubków palców jak poprzednio. W ten sposób zauważysz 8 pauz w oddechu.
 • W tej fazie, przy każdym wydechu czantujesz mantrę Aham (Jestem). Zrób to bardzo powoli 8 razy. Jednocześnie dalej dotykaj powoli czubków palców jak poprzednio.

Dotknij kciukiem czubka palca wskazującego i utrzymuj tę pozycję do końca medytacji.

 • Czuj i wizualizuj jak Twoje ograniczone “ja” się rozszerza do kosmicznego Ja. Wyobraź sobie jak Twoje ciało i wszystko dokoła Ciebie rozpuszcza się w Świetle. Bez granic, bez ograniczeń – do bezgranicznego pola świadomości. Jest to nieograniczone pole możliwości, Kosmiczna Świadomość.
 • Teraz przywołaj jedną intencję. To może być coś bardzo materialnego lub uzdrowienie relacji z kimś, zdanie egzaminu, znalezienie pracy itd. Powtórz tę intencję wewnątrz siebie 3 razy. Wizualizuj i czuj jakby to się już teraz stało i czuj radość ze spełnienia.
9cf24c30-37d9-434c-a5e2-aab5c2a8abdd

Gratitude Meditation – Medytacja Wdzięczności

Ta praktyka pochodzi z Indii, została stworzona przez Preethaji, założycielkę One World Academy, obecnie O&O Academy.
Czym jest wdzięczność? Dlaczego wdzięczność? Jak się do niej przebudzić?

Wdzięczność z pewnością nie jest wyłącznie postawą. Kiedy bowiem ogranicza się do postawy, jest płytka i jedynie powierzchowna. Wdzięczność to stan świadomości, w którym świętuje się życie.

Bez wdzięczności życie jest samotne i bez znaczenia. Czujesz się biedny pośród obfitości.

Jeśli zastanowimy się nad naszym życiem, uczeniem się, komfortem i radością, możemy zobaczyć, że każde z tych pięknych doświadczeń stało się możliwe dzięki wysiłkom i miłości wielu ludzi, którzy troszczą się o nas, a także dzięki ludziom, których nigdy nie poznamy i nigdy nie spotkamy. Bez nich nie ma nas. Żadne doświadczenie w naszym życiu nie jest niezależne od innego. Nie osiągnęliśmy wielkości wyłącznie dzięki własnym wysiłkom.

Z powodów całkiem egoistycznych warto praktykować wdzięczność. Bo jest to stan, dzięki któremu przyciągamy więcej miłości, radości, zjawiają się pomocni ludzie, sprzyjające sytuacje. Po prostu warto być wdzięcznym 🙂


Zajęcia prowadzi: Dorota Matuszewska

logo-nowe

Podróż do Jedności

we Wrocławiu

mail: kontakt@podrozdojednosci.pl
tel. 601 581 483
 •